Wirtualna Polska
Czwartek, 14 czerwiec 2007
Konferencja Prasowa
Piątek, 22 czerwiec 2007
Uroczyste Otwarcie
Poniedziałek, 16 lipiec 2007
Zakończenie Pierwszej Odsłony
Niedziela, 12 sierpień 2007
Wystawa Klubowe Lata 60-te
Czwartek, 16 sierpnia 2007
Czwartkowe Koncerty Jazzowe
Sobota, 26 sierpnia 2007
Sensacyjny Wieczór Alfa Romeo
Czwartek, 30 sierpnia 2007
Koncert Jazz Cafe Trio
Sobota, 1 września 2007
Kultowy film w kultowym miejscu - „Grindhouse” w Orange Kino Letnie
Czwartek, 13 września 2007
Volver w Orange Kino Letnie.
Czwartek, 20 września 2007
Czwartkowe Koncerty Jazzowe.
Czwartek, 27 wrzesień 2007
Projekt Orange Kino Letnie dobiegł końca.

Niedziela, 12 sierpień 2007

12 sierpnia rozpoczęła się II odsłona Orange Kino Letnie . Największe kino plenerowe w Polsce powróciło na Sopockie Korty Tenisowe.

Druga część filmowego maratonu, który potrwa aż do 26 września została zainaugurowana w Kawiarni Filmowej KOCHAM KINO wernisażem wystawy KLUBOWE LATA 60-TE oraz koncertem trójmiejskiego saksofonisty Przemka Dyakowskiego z zespołem.


Czerwone wino, wykwintne przekąski i zupełnie nowe, klimatyczne oblicze Kawiarni KOCHAM KINO przyciągnęło wielu gości, wśród nich m.in. samego Leszka Możdżera.


Po wspaniałym koncercie jazzowym wszyscy zgromadzeni przenieśli się na projekcje filmowe Asterix i Obelix: Misja Kleopatra oraz Dzień Świra.


Wystawa KLUBOWE LATA 60-TE prezentuje najciekawsze miejsca Sopotu, w głównej mierze związane z Kinem Letnim oraz zestawia je z współczesnym projektem.


Prezentowane fotografie to zbiory prywatne widzów Kina Letniego, zbiory nadesłane w konkursie prasowym oraz części kolekcji Towarzystwa Przyjaciół Sopotu udostępnione dzięki życzliwości Pana Zbigniewa Okuniewskiego.


Wystawa robi ogromne wrażenie, przyciąga przechodniów z ulicy wielkoformatowymi zdjęciami wyeksponowanymi na drewnianych sztalugach. Wchodząc do środka mamy możliwość obejrzenia fotografii spoczywając przy stoliku i delektując się pysznymi kawami, herbatami i deserami.


Druga część wystawy znajduje się na piętrze kawiarni filmowej KOCHAM KINO, gdzie na wygodnych sofach można zrelaksować się widokiem dawnego Sopotu.


Sopot lat 60-ych i 70-ych w zestawieniu z współczesnością to nietypowa prezentacja, warta obejrzenia i poświęcenia chwili czasu. W zestawieniu z ciekawą aranżacją wnętrza kawiarni tworzy nowe, klimatyczne miejsce na kulturalnej mapie letniej stolicy Polski.

Kawiarnia KOCHAM KINO to miejsce nie tylko dla miłośników kinematografii, ale również dla koneserów sztuki.


Wystawa czynna będzie od 12 sierpnia do 26 września

w Kawiarni Filmowej Kocham Kino

w godzinach 10.00 – 02.00.

Wstęp wolny