kininamolo.pl - strona główna

Jesteś naszym Gościem

 
 

 
Informacje o Kinie Letnim


Największe kino plenerowe w Europie, czyli filmowy desant na sopockim Molo!

Już w sierpniu Sopot - najpopularniejszy kurort w Polsce - zmieni się w letnią stolicę kina.

Przez 29 dni na słynnym sopockim Molo wyświetlane będą największe hity filmowe ostatnich lat. Każdego wieczoru na olbrzymim ekranie projekcyjnym będzie można podziwiać gwiazdy światowego kina. Zabierzcie ze sobą przyjaciół, małżonków i znajomych. Czekają Was salwy śmiechu i chwile wzruszenia wspomagane bałtyckim jodem. Wieczory w kinie pod gwiazdami to najlepszy sposób na rozpoczęcie wakacyjnej nocy. Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godzinie 21.30 i są niebiletowane. Prosimy jednak pamiętać, że wstęp na sopockie Molo w godzinach 8.00 - 23.00 jest płatny.

Do sopockiego Molo zacumuje najnowocześniejsza technologia kinowa na świecie. Olbrzymi ekran AIRSCREEN o wymiarach 12 x 6 metrów , najlepsze projektory filmowe i krystalicznie czysty dźwięk. Program jest bardzo zróżnicowany, gwarantuje dobrą zabawę oraz wiele momentów skłaniających do przemyśleń. W repertuarze znalazły się między innymi takie filmy jak: "Pachnidło", "Miłość. Nie przeszkadzać", "Żywot Briana", "Lejdis", "Testosteron", "Amelia", "Rozmowy Nocą", "Asterix na Olimpiadzie", czy "Niania w Nowym Jorku". Pełen repertuar będzie można znaleźć na stronie www.kinonamolo.pl oraz www.kinoletnie.pl .

Kino na Molo będzie kolejnym stacjonarnym Kinem Letnim realizowanym przez firmę Outdoor Cinema. Szczególne znaczenie ma tutaj lokalizacja planowanego projektu - w Sopocie tradycje Kina Letniego sięgają początku lat 60-tych. Wtedy to Kino Letnie, zwane też "Tenisowym", funkcjonowało na terenie Sopockich Kortów Tenisowych.

"W ubiegłym roku przywróciliśmy Sopotowi tę imprezę. Teraz chcemy zrobić krok dalej i właśnie dlatego wyszliśmy w morze. Słynne sopockie Molo po raz pierwszy w historii zamieni się w salę kinową. W salę szczególnej urody - z rozpiętymi nad głowami widzów gwiazdami, słońcem zachodzącym za horyzont i miękko rozbijającymi się o brzeg falami." - mówi Prezes Zarządu Outdoor Cinema Paweł Adamski.

Organizatorzy: Outdoor Cinema, Miasto Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Stowarzyszenie Turystyczne Sopot
Sponsorzy: Cappy Ice Fruit, PKP Intercity
Przyjaciele: Villa Baltica, Restauracja Fregata, Kawiarnia Bursztynowa
Patronat nad wydarzeniem objęli: Gazeta Wyborcza, Wirtualna Polska oraz RMF Maxxx

 

www.outdoorcinema.pl
www.kinoletnie.pl