Vicky Cristina Barcelona

Kliknij aby powiększyć

Vicky Cristina Barcelona

Reżyseria: Woody Allen

Występują:
Cristina – Scarlett Johansson
Maria Elena – Penelope Cruz
Vicky – Rebecca Hall
Juan Antonio Gonzalo – Javier Bardem

Produkcja: USA / Hiszpania

 

Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną (Penélope Cruz).To nie tak jak myślisz, kotku

Kliknij aby powiększyć

To nie tak jak myślisz, kotku (Grand Hotel)

Reżyseria: Sławomir Kryński

Występują:
Filip Morawski – Jan Frycz
Żona Morawskiego – Katarzyna Figura
Kochanka Morawskiego – Małgorzata Buczkowska- Szlenkier
Boguś – Tomasz Kot
Jakub Bazyl – Jacek Forusiński
Dyrektor Grand Hotelu – Sławomir Orzechowski

Produkcja: Polska

 

Przystojny i zamożny neurochirurg Filip Morawski (Jan Frycz) postanawia spędzić grzeszny weekend z młodą pielęgniarką Dominiką (Małgorzata Buczkowska). Niestety, te romantyczne plany może pokrzyżować żona – doktorowa Morawska (Katarzyna Figura). Ale dla człowieka, który na co dzień pracuje ze skalpelem w ręce, nie ma przeszkód nie do pokonania. Nawet gdy sprawy stoją na ostrzu noża...

Doktor Filip obmyśla więc misterny plan i, pod pretekstem udziału w sympozjum naukowym chirurgów, rezerwuje apartament dla dwojga w sopockim hotelu.
Tymczasem, osamotniona żona doktora, Maria, też chciałaby oddać się weekendowemu szaleństwu - najchętniej w ramionach niejakiego Bogusia (Tomasz Kot). Boguś to typ mężczyzny, któremu nie oprze się żadna znudzona mężatka. Ale kochanek marzeń też skrywa pewien wstydliwy sekret.
Obie pary przypadkowo wybierają ten sam hotel i na domiar złego, zamieszkują w sąsiadujących pokojach… Ale to jeszcze nie wszyscy uczestnicy szalonego weekendu. Do hotelu przybywa niezbyt rozgarnięty asystent doktora Morawskiego – Jakub Bazyl (Jacek Borusiński), który zostaje wciągnięty w sieć skomplikowanych kłamstw przez oboje małżonków, próbujących ukryć przed sobą nawzajem żywe dowody zdrady. Niewinna ofiara intrygi szybko bierze sprawy w swoje ręce i udowadnia, że w sprawach męsko-damskich uczeń potrafi zadziwiająco szybko przerosnąć mistrza...2 dni w Paryżu (2 Days in Paris)

Kliknij aby powiększyć

2 dni w Paryżu (2 Days in Paris)

Reżyseria: Julie Delpy

Występują:
Marion – Julie Delpy
Jack – Adam Goldberg

Produkcja: Francja

 

Francuzka Marion (Delpy) i Amerykanin Jack (Adam Goldberg) postanawiają ożywić nieco swój związek i wyruszają w poszukiwaniu zagubionego gdzieś po drodze romantyzmu na Stary Kontynent. Nie mogą zatem ominąć Paryża, tym bardziej, że jest to doskonała okazja, by odwiedzić teściów Jacka, którzy niestety nie znają angielskiego...Sen Kasandry (Cassandra' s Dream)

Kliknij aby powiększyć

Sen Kasandry (Cassandra' s Dream)

Reżyseria: Woody Allen

Występują:
Ian – Ewan McGregor
Terry – Colin Farrell
Howard – Tom Wilkinson


Produkcja: USA

 

Sen Kasandry to trzymająca w napięciu opowieść o dwóch braciach (Colin Farrell, Ewan McGregor) i pokusach, które na nich czyhają, o namiętnościach, które nimi kierują i o żądzach, które doprowadzają do tragedii.S@motność w sieci ( Loneliness in the Net )

Kliknij aby powiększyć

S@motność w sieci (Loneliness in the Net)

Reżyseria: Witold Adamek

Występują:
Ewa – Magdalena Cielecka
Jakub – Andrzej Chyra
Natalia – Agnieszka Grochowska
Przyjaciel Jakuba – Jacek Boruch
Lump – Janusz Leon Wiśniewski
Pielęgniarka – Maja Ostaszewska

Produkcja: Polska

 

Film na podstawie bestsellerowej powieści Janusza Leona Wiśniewskiego Samotność w sieci, opowiada o miłości w wirtualnym świecie i życiu współczesnego człowieka, który otoczony nowoczesną techniką, wciąż szuka prawdziwych emocji i wzruszeń. To historia o miłości, tej jednej, wymarzonej, która wzrusza do łez i nie pozwala pozostawać obojętnym.Hi Way (Highway)

Kliknij aby powiększyć

Hi Way (Highway)

Reżyseria: Jacek Forusiński

Występują:
Jaco / Marek – Jacek Forusiński
Pablo – Dariusz Basiński
Sąsiadka – Jadwiga Basińska

Produkcja: Polska

 

Dwóch podejrzanych filmowców - reżyser Jaco i operator Pablo - jedzie z Katowic do Warszawy, by nakręcić bliżej nieokreślony materiał. Wbrew wcześniejszym, przypuszczeniom celem podróży okazuje się banalna fucha - krótki wywiad z zamożnym biznesmenem, realizowany w jego imponującej, podwarszawskiej willi. Status materialny oraz zachowanie Pana Andrzeja szybko sprowadzają niedorobionych "filmowców" do parteru. Po serii kompromitujących wpadek opuszczają jego dom z poczuciem upokorzenia. W drodze powrotnej - dla odreagowania i poprawienia nastroju - Jaco zaczyna snuć wizję, w której to Pan Andrzej występuje wobec bohaterów w roli petenta. Małomówny dotąd Pablo podchwytuje zabawę, Jaco - nieco nadpobudliwy mitoman - rozkręca się twórczo. Stopniowo oglądamy kolejne, coraz bardziej absurdalne scenariusze, produkowane przez jego wybujałą wyobraźnię.
Ostatecznie bohaterowie tracą dystans do swojej wyobraźni - jej wytwory powoli mieszają się z rzeczywistością, a wykreowane postaci zaczynają żyć własnym, niezależnym życiem. Sytuacja zdaje się całkowicie wymykać spod kontroli...Just Dance – Tylko Taniec! (Make It Happen)

Kliknij aby powiększyć

Just Dance – Tylko Taniec! (Make It Happen)

Reżyseria: Warren Grant

Występują:
Lauryn - Mary Elizabeth Winstead
Russ - Riley Smith
Dana - Tessa Thompson
Carmen - Julissa Bermudez
Brooke - Ashley Roberts
Joel - John Reardon
Brenda - Karen Leblanc

Produkcja: USA

 

Lauryn opuszcza rodzinne miasteczko i wyrusza na podbój Chicago uzbrojona jedynie w surowy, nieoszlifowany talent taneczny i marzenia o wielkiej sławie, której początkiem miałaby być nauka w prestiżowej szkole tańca. Niestety, konfrontacja własnych umiejętności z tym, jak oceniają je profesjonaliści jest dla niej wielkim rozczarowaniem. Pierwsza porażka nie załamuje jednak Lauryn. Młoda i piękna dziewczyna podejmuje pracę i wchodzi w nieoczekiwane zmysłowy i ekscytujący nowy świat – świat klubów tanecznych…Jagodowa miłość (My Blueberry Nights)

Kliknij aby powiększyć

Jagodowa miłość (My Blueberry Nights)

Reżyseria: Wong Kar Wai

Występują:
Jeremy - Jude Law
Leslie - Natalie Portman
Sue Lynn – Rachel Weisz
Arnie - David Strathairn
Elizabeth - Norah Jones

Produkcja: Francja / Hong Kong

 

Opowiedziana przez Wong Kar Wai’a niezwykła historia miłosna wciąga widza jak niezapomniane przygody „Thelmy i Louise”, serwując mu dawkę emocji porównywaną z „Bliżej” oraz niesamowitą atmosferę, którą pamiętamy ze „Spragnionych miłości”. To niezwykłe połączenie zachwyciło już miłośników kina na całym świecie.Niania w Nowym Jorku (The Nanny Diaries)

Kliknij aby powiększyć

Niania w Nowym Jorku (The Nanny Diaries)

Reżyseria: Robert Pulcini, Shari Springer Berman

Występują:
Annie Braddock – Scarlett Johansson
Pani X – Laura LInney
Lynette – Alicia Keys
Harvard Hottie – Chris Evans
Judy – Donna Murphy
Pan X – Paul Giamatti
Grayer – Nicholas Art

Produkcja: USA

 

Studentka college'u Annie podejmuje pracę opiekunki do dzieci w nowojorskiej rodzinie. Musi poradzić sobie w dysfunkcyjnej rodzinie, ze studiami, nowym romansem i zepsutym dzieckiem, którym się opiekuje.Miłość. Nie przeszkadzać! (Priceless )

Kliknij aby powiększyć

Miłość. Nie przeszkadzać! (Priceless)

Reżyseria: Pierre Salvatori

Występują:
Irene – Audrey Tautom
Jean – Gad Elmaleh


Produkcja: Francja

 

Irene, piękna uwodzicielka bogatych mężczyzn, przez przypadek myli nieśmiałego kelnera z Grand Hotelu ze znanym milionerem. Kiedy okazuje się, że zawartość portfela Jean'a pozostawia wiele do życzenia, dziewczyna odchodzi. Oczarowany jej osobą chłopak nie chce jednak dać za wygraną. Irene postanawia więc zdradzić mu tajemnice swego fachu i nauczyć go uwodzenia zamożnych kobiet. Sprawy przyjmują nieoczekiwany obrót, gdy Irene zauważa, że nowe wcielenie Jean'a zaczyna coraz bardziej się jej podobać…Obiecaj mi (Promise Me This)

Kliknij aby powiększyć

Obiecaj mi (Promise Me This)

Reżyseria: Emir Kusturica

Występują:
Boss Bajo - Miki Manojlović
Tsane - Uros Milovanovic
Jasna - Marija Petronijevic

Produkcja: Francja / Serbia

 

„Obiecaj mi!” to pełna temperamentu, nieposkromionej bałkańskiej energii i absurdalnego humoru opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości.Slumdog – Milioner z ulicy ( Slumdog Millionaire)

Kliknij aby powiększyć

Slumdog – Milioner z ulicy (Slumdog Millionaire)

Reżyseria: Danny Boyle

Występują:
Prem Kumar - Anil Kapoor
Inspektor policji - Irfan Khan
Salim – Madhur Mittal
Jamal K. Malik - Dev Patel
Latika - Freida Pinto

Produkcja: Wielka Brytania

 

Bohaterem filmu SLUMDOG. MILIONER Z ULICY, historii opartej na popularnej książce, jest 18-letni Jamal, mieszkaniec Mumbaju (Bombaj), który bierze udział w indyjskiej wersji "Milionerów". W trakcie trzymającego w napięciu programu policja aresztuje go pod zarzutem oszustwa. Podczas przesłuchania chłopak opowie historię swojego życia, indyjskich gangów i wielkiej miłości.

Zdobywca 8 Oscarów 2009: Najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze zdjęcia, najlepsza muzyka, najlepsza piosenka („Jai ho”), najlepszy montaż, najlepszy dźwięk

Złote Globy 2009: Najlepszy Film, Reżyseria, Scenariusz i Muzyka Złota Żaba na Camerimage 2008 Nagroda Publiczności na Festiwalu w Toronto 2008P.S. Kocham Cię (P.S. I Love You)

Kliknij aby powiększyć

P.S. Kocham Cię (P.S. I Love You)

Reżyseria: Richard LaGravenese

Występują:
Holly - Hilary Szwank
Gerry - Gerard Butler
Denise - Lisa Kudrow

Produkcja: USA

 

Gerry i Holly są młodym, idealnie dopasowanym małżeństwem. Żyją co prawda dość skromnie, ale do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Ich piękne plany pękają jednak jak bańka mydlana w wyniku tragicznej, niespodziewanej śmierci Gerry’ego. Pasmo cierpień zostaje przerwane, gdy Holly ku swojemu zdziwieniu znajduje w skrzynce list podpisany ręką Gerry’ego. Okazuje się, że jest to dopiero pierwsza z dwunastu, przychodzących co miesiąc, wskazówek dla Holly. Zadanie pierwsze: kupić szałową kieckę na disco. Tak oto rozpoczyna się dla Holly droga do ukojenia i rok przygód – od nocy karaoke z przyjaciółmi, po podróż do Irlandii – starannie zaplanowanych i opisanych przez Gerry’ego przed jego śmiercią w listach z dopiskiem "P.S. I love you".Juno

Kliknij aby powiększyć

Juno

Reżyseria: Jason Retman

Występują:
Juno – Ellen Page
Bleeker – Michael Cera
Vanessa Loring – Jennifer Garner
Mark Lorring – Jason Bateman

Produkcja: Kanada / USA

 

Ku swojemu ogronemu zdziwieniu młodziutka Juno dowiaduje się, że jest w ciąży. Za radą najlepszej przyjaciółki Lei postanawia znaleźć dla nienarodzonego dziecka bezdzietne małżeństwo, które zgodziłoby się je adoptować. Wkrótce natrafia na pasującą do jej oczekiwań parę, Marka i Vanessę.

Zdobywca Oscara za najlepszy oryginalny scenariusz.Moje wielkie greckie wesele ( My Big Fat Greek Wedding)

Kliknij aby powiększyć

Moje wielkie greckie wesele (My Big Fat Greek Wedding)

Reżyseria: Joel Wick

Występują:
Toula Portokalos – Nia Vardalos
Ian Miller – John Corbett
Gus Portokalos – Michael Constantine
Nikki – Gia Carides
Nick Portokalos – Louis Mandylor

Produkcja: Kanada / USA

 

Pochodząca z Grecji młoda kobieta zakochuje się w "obcokrajowcu" czym bardzo się naraża swojej rodzinie. Jej rodzice życzyliby sobie, aby Toula żyła według zasad przez nich ustanowionych oraz tradycji.Zawodowcy (Righteous Kill)

Kliknij aby powiększyć

Zawodowcy (Righteous Kill)

Reżyseria: Jon Anet

Występują:
Turk – Robert De Niro
Roostes – Al. Pacino
Spider – 50 Cent
Karen Corelli – Carla Gugino
Det. Simon Perez – John Lequizamo

Produkcja: USA

 

Turk (Robert DeNiro) i Rooster (Al Pacino) to dwaj doświadczeni gliniarze z Nowego Jorku. Starzy wyjadacze, którzy niejedno już w swojej karierze widzieli i niewiele jest ich w stanie zdziwić, pracują nad zawikłaną sprawą seryjnego mordercy, którego ofiarami są wyjątkowi łajdacy: pedofile, handlarze narkotyków, alfonsi i gwałciciele. Wstępne wyniki śledztwa okazują się szokujące: zabija ktoś z najbliższego otoczenia Turka i Roostera, ktoś, kogo aż za dobrze znają....Happy – go – lucky, czyli co nas uszczęśliwia ( Happy – Go - Lucky)

Kliknij aby powiększyć

Happy – go – lucky, czyli co nas uszczęśliwia (Happy – Go - Lucky)

Reżyseria: Mike Leigh

Występują:
Poppy – Sally Hawkins
Zoe – Alexis Zagerman
Scott – Eddie Marsan
Dawn – Andra Reiseborough
Suzy – Kate O’Flynn

Produkcja: Wielka Brytania

 

Zawsze uśmiechnięta Poppy (rewelacyjna Sally Hawkins - nagroda dla najlepszej aktorki na Festiwalu w Berlinie 2008), ma 30 lat, nie do końca ustabilizowaną orientację seksualną, ogromną ciekawość świata i jak mało kto kocha ludzi. Jej pozytywnego myślenia nie jest w stanie zmienić brak partnera i pieniędzy. Nawet sfrustrowany krzykliwy instruktor prawa jazdy, z pretensjami do całego świata, nie ma na nią haka.

Film niesie optymistyczne przesłanie, że szczęście jest w nas. Publiczność na pewno go pokocha, szczególnie w czasie jesiennej słoty.Miss Potter

Kliknij aby powiększyć

Miss Potter

Reżyseria: Chris Noonan

Występują:
Beatrix Potter – Renee Zellweger
Norman Warne – Ewan McGregor
Siostra Normana – Emily Watson
Hellen Potter – Barbara Flynn

Produkcja: USA

 

Renee Zellweger i Ewan McGregor w biografii autorki książek o Piotrusiu Króliku.

Anglia. Przełom XIX i XX wieku. Młoda Beatrix Potter (Rene Zellweger) opiera się presji konserwatywnych rodziców przywiązanych do wiktoriańskich obyczajów. Nie spieszy się jej z zamążpójściem, nie goni za stabilizacją; wciąż snuje fantazje i wolny czas spędza na rysowaniu. Nikt nie śmie nawet przypuszczać, że stanie się ona wkrótce jedną z najbardziej znanych pisarek dla dzieci.Ile waży koń trojański? ( How Much is Trojan Horse?)

Kliknij aby powiększyć

Ile waży koń trojański? (How Much is Trojan Horse?)

Reżyseria: Juliusz Machulski

Występują:
Zosia Albrecht- Radecka – Ilona Ostrowska
Kuba Radecki – Maciej Marczewski
Darek – Robert Więckiewicz
Babcia – Danuta Szafarska

Produkcja: Polska

 

Zosia jest kobietą szczęśliwą. Wyszła drugi raz za mąż, razem z Kubą – mężczyzną idealnym – wychowują Jej córkę z pierwszego małżeństwa. Co prawda w okolicy plącze się jeszcze były mąż, jednak nic nie jest w stanie zakłócić rodzinnego szczęścia. Zosia myśli tylko o jednym: czemu nie spotkała Kuby wcześniej? A gdyby tak udało się… cofnąć czas?Miłość i inne nieszczęścia ( Love and Other Disasters)

Kliknij aby powiększyć

Miłość i inne nieszczęścia (Love and Other Disasters)

Reżyseria: Alek Keshishian

Występują:
Emily 'Jacks' Jackson – Brittany Murphy
Peter Simon – Matthew Rhys
Paolo Sarmiento – Santiago Cabrera
Hollywood Paolo – Orlando Bloom
Hollywood Jacks – Gwyneth Paltrow

Produkcja: Francja / Wielka Brytania / USA

 

Pełna wdzięku i humoru komedia romantyczna z gwiazdorską obsadą.
Jacks, amerykańska stażystka trafia do brytyjskiego wydania magazynu Vogue. Szybko zaprzyjaźnia się z pracownikami redakcji, którzy co i raz wikłają się w perypetie sercowe. W sidła porywającego uczucia wpadnie też Jacks.Czerwony kapturek – Prawdziwa historia ( Hoodwinked)

Kliknij aby powiększyć

Czerwony kapturek – Prawdziwa historia (Hoodwinked)

Reżyseria: Cory i Todd Edwards

Występują (w polskiej wersji językowej):
Czerwony Kapturek – Jolanta Raszyńska
Babcia – Miriam Aleksandrowicz
Wilk – Piotr Machalica
Jaspeth – Michał Milewicz
Drwal – Jarosław Boberek
Królik Boingo – Jerzy Kryszak

Produkcja: USA

 

Wszystkim się wydaje, że doskonale znają bajkę o Czerwonym Kapturku. Lecz czy prawdziwą wersję tej bajki? Może przez całe dzieciństwo byliśmy wprowadzani w błąd? W tym przypadku, zaczynamy opowieść od końca. Żabi glina świata prowadzi dochodzenie w sprawie zakłócenia porządku w chatce Babci. Wkrótce poznamy wersję dramatycznych wydarzeń w domku Babci opowiedzianą przez Wilka, Kapturka, Babcię i Drwala. Okaże się, że każdy ma jakiś sekret... Wilk jako reporter szukający sensacji, Babcia prowadząca podwójne życie... Ten film obnaży prawdę o Czerwonym Kapturku.Steu Up – Taniec zmysłów (Step Up)

Kliknij aby powiększyć

Steu Up – Taniec zmysłów (Step Up)

Reżyseria: Anne Fletcher

Występują:
Tyler Gage – Channing Tatum
Nora Clark – Jenna Dewan
Mac Carter – Damaine Radcliff
Lucy Avila – Drew Sidora

Produkcja: USA

 

Nawiązujący do „Dirty Dancing” musical o burzliwym uczuciu i miłości do... tańca.

Tyler Gage wskutek nierozważnego chuligańskiego wybryku zostaje skazany na pracę społeczną w szkole tańca. Na początku czuje się w nowej roli nieswojo i obco. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje piękną studentkę. Dziewczyna wciągnie go w świat muzyki i pomoże mu odkryć w sobie wyjątkowy talent do tańca. A w międzyczasie zapłonie między nimi gorące uczucie.Dziewczyna mojego kumpla ( My Best Friend' s Girl)

Kliknij aby powiększyć

Dziewczyna mojego kumpla (My Best Friend' s Girl)

Reżyseria: Howard Deutch

Występują:
Alexis – Kate Hudson
Austin – Jason Bigos
Tank – Dane Cook
Carly – Amanda Brooks

Produkcja: USA

 

Tank zarabia na życie organizując najgorsze randki na świecie. Po co to robi? Na zamówienie byłych facetów, którzy liczą, że ich eks po koszmarnej randce wrócą z powrotem w ich ramiona. Pewnego dnia o pomoc poprosi najlepszy kumpel, którego była partnerka bez reszty zauroczy Tanka.Kobiety ( The Women)

Kliknij aby powiększyć

Kobiety (The Women)

Reżyseria: Diane English

Występują:
Mary Haines – Meg Ryan
Sylwia Fowler – Annette Bening
Crystal Allen – Eva Mendes
Edie Cohen – Debra Messing
Alex Fisher – Jada Pinkett Smith

Produkcja: USA / Wielka Brytania

 

Życie nowojorskich kobiet sukcesu, pięknych, bogatych i spełnionych nie zawsze usłane jest różami.

Wzięta projektantka mody, Mary Haines (Meg Ryan) i jej przyjaciółki to GOTOWE NA WSZYSTKO, pewne siebie, przebojowe kobiety sukcesu, którym nieobcy jest SEKS W WIELKIM MIEŚCIE. Stałe bywalczynie nowojorskich salonów, gdzie plotka rozchodzi się z prędkością światła i potrafi zburzyć ustalony porządek. Pewnego dnia dochodzi do Mary wieść o bezczelnej zdradzie jej męża ze „spryskiwaczką", czyli sprzedawczynią z perfumerii (Eva Mendes). W jednej chwili małżeństwo Mary i jej przyjaźnie stają pod znakiem zapytania. Jednak w sytuacji kryzysowej dziewczyny trzymają sztamę i zwierają szyki do walki z każdym, kto zagraża ich szczęściu.Step Up 2 (Step Up 2 The Streets)

Kliknij aby powiększyć

Step Up 2 (Step Up 2 The Streets)

Reżyseria: Jon Chu

Występują:
Andie – Briana Evigan
Chale Collins – Robert Hoffman
Moose – Adam G. Sevani
Sophie – Cassie Ventura
Blake Collins – Will Kemp

Produkcja: USA

 

Ona - Andie, siostra Tylera Gage'a bohatera filmu "Step Up - Taniec zmysłów", zbuntowana tancerka z gorszej dzielnicy. On - Chase, najlepszy i najgorętszy tancerz w Akademii Tańca w Maryland. Połączy ich pasja i udział w legendarnym ale nielegalnym turnieju tańca ulicy. Wygrać w nim mogą tylko najlepsi, dlatego Andie i Chase muszą dać z siebie wszystko.Jeszcze raz (Once Again)

Kliknij aby powiększyć

Jeszcze raz (Once Again)

Reżyseria: Mariusz Malec

Występują:
Michał – Jan Frycz
Anna – Danuta Stenka
Paweł – Przemysław Cypriański
Kasia – Anna Antonowicz

Produkcja: Polska

 

Anna to żywiołowa, atrakcyjna czterdziestolatka z poczuciem humoru. Kasia nie jest typową dziewiętnastolatką. Nie lubi imprez, nie interesuje się chłopakami, je zdrową żywność i uprawia jogę. Michał jest bardzo przystojnym, poukładanym i zamożnym prawnikiem. Paweł ma dwadzieścia lat, kocha życie, ładne dziewczyny i zabawę. Kasia i Anna miały jechać razem na wakacje nad morze, ale w rezultacie Kasia jedzie sama uczyć się surfingu, a Anna namówiona przez przyjaciółkę zamierza spędzić miło czas z grupą znajomych w górach, u świeżo poznanego przyjaciela, Michała. Chwilę wcześniej Kasia poznaje Pawła na imprezie, na której chłopak nie robi na niej dobrego wrażenia. Następnego dnia Kasia wyrusza nad morze z Pawłem, ale ich wspólna droga to istne „męki”. W tym czasie Anna w wyniku podstępu przyjaciół ląduje sama z Michałem w jego domu w górach.Człowiek roku ( Man of the Year)

Kliknij aby powiększyć

Człowiek roku (Man of the Year)

Reżyseria: Barry Levinson

Występują:
Tom Dobbs – Robin Williams
Jack Mękę – Christopher Walken
Eleanor Green – Laura Linney


Produkcja: USA

 

Tom Dobbs (Robin Williams), prowadząc polityczny talk-show, zapowiedź kandydowania na urząd prezydenta czyni dla żartu. Jego deklaracja zostaje przyjęta śmiertelnie poważnie... A że humorem i błyskotliwością bije wszystkich polityków Ameryki na głowę – zyskuje szerokie poparcie. Staje się ulubieńcem Ameryki i zostaje prezydentem. Zaczyna się największy ubaw!Kochanice króla (Other Boleyn Girl)

Kliknij aby powiększyć

Kochanice króla (Other Boleyn Girl)

Reżyseria: Justin Chadwick

Występują:
Anna Boleyn – Natalie Portman
Maria Boleyn – Scarlett Johansson
Henryk VIII – Eric Bana
Lady Elizabeth Boleyn – Kristin Scott Thomas

Produkcja: USA / Wielka Brytania

 

Kiedy tajemnicą poliszynela staje się rosnąca niechęć króla Henryka VIII do swej żony Katarzyny Aragońskiej, która nie potrafi dać mu męskiego potomka, seniorzy rodu Boleyn obmyślają chytry plan jak podwyższyć status i wpływy rodziny na dworze. Dwie siostry Boleyn - Anna (Natalie Portman) i Maria (Scarlett Johansson) mają zabiegać o względy króla (Eric Bana), tak by wybrał jedną z nich na swą kochankę. Jego serce zdobywa ostatecznie Maria, która zostaje królewską nałożnicą i rodzi mu syna. Jednak niczym nie zrażona przebiegła i chorobliwie ambitna Anna nie ustaje w walce o przychylność władcy. Bez skrupułów i metodycznie realizuje swój plan: zostać królową Anglii.Pulp Fiction

Kliknij aby powiększyć

Pulp Fiction

Reżyseria: Quentin Tarantino

Występują:
Vincent Vega – John Travolta
Jules Winnfield – Samuel L. Jackson
Butch Coolidge – Bruce Willis
Mia Wallace – Uma Thurman

Produkcja: USA

 

Płatni mordercy, Jules (Samuel L.Jackson) i Vincent (John Travolta), dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Niedość tego, Vincent dostaje kolejną robotę - na czas nieobecności gangstera w mieście, ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią (Uma Thurman). Vincent i Jules niespodziewanie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Kłopoty ma też podupadły bokser (Bruce Willis), który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Walkę jednak wygrywa, a Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe. Specjaliści od mokrej roboty będą mieli co robić...

Otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz oraz Złotą Palmę.Wszystko Gra (Match Point)

Kliknij aby powiększyć

Wszystko Gra (Match Point)

Reżyseria: Woody Allen

Występują:
Nola Rice – Scarlett Johansson
Christopher ‘Chris’ Wilton – Jonathan Rhys – Meyers
Chloe Wilton – Emily Mortimer
Alec Hewett – Brian Cox

Produkcja: USA / Wielka Brytania

 

Chris (Jonathan Rhys Meyers) - ex-tenisista z ambicjami, zarabia na życie jako trener w klubie dla zmanierowanej high-society. Z powodzeniem wykorzystuje znajomości, otwierając sobie drzwi do kariery w londyńskim City i do małżeństwa z Chloe, córką brytyjskiego milionera. Szybki awans i luksusowe życie - czegóż chcieć więcej? Atmosfera gęstnieje, gdy znudzony karierowicz poznaje aktorkę Nolę Rice (Scarlett Johnsson) - zmysłową i seksowną narzeczoną swojego szwagra. Zaczyna się spirala zdrad, niedomówień i skrywanej namiętności. Wiele wskazuje na to, że gra o szczęście dobiega końca. Chrisowi pozostał jeszcze jeden ruch. Ostatni.Między słowami (Lost in Translation)

Kliknij aby powiększyć

Między słowami (Lost in Translation)

Reżyseria: Sophia Coppola

Występują:
Bob Harris – Bill Murray
Charlotte – Scarlett Johansson
Kelly – Anna Faris
Mąż Charlotte – Giovanni Ribisi

Produkcja: Japonia / USA

 

Zapomniany, starzejący się aktor telewizyjny (Bill Murray) przyjeżdża do Japonii, aby wziąć udział w zdjęciach do filmu reklamowego. Młoda żona zapracowanego męża (Scarlett Johansson) nudzi się, pozostawiona sama sobie. Pewnego dnia ich ścieżki przetną się... Dwoje Amerykanów w Tokio - to początek pięknej przyjaźni. Ważne jest bowiem to, co kryje się MIĘDZY SŁOWAMI.Frida

Kliknij aby powiększyć

Frida

Reżyseria: Julie Taylor

Występują:
Frida Kahlo – Salma Hayek
Diego Rivera – Alfred Molina
David Siqueiros – Antonio Bandera
Guillermo Kahlo – Roger Rees

Produkcja: Kanada / Meksyk / USA

 

Od długiego i pełnego konfliktów związku z artystycznym mentorem, a potem mężem Diego Riverą, przez prowokacyjne, nasycone uczuciowo zbliżenia z kobietami, po karkołomny, pełen skandali, romans z Lwem Trockim: odważne i pozbawione konwenansów życie Fridy Kahlo, rewolucjonistki politycznej, artystycznej i obyczajowej.
„Frida" to kronika życia Fridy Kahlo (SALMA HAYEK), szczerze i bez reszty dzielonego z Diego Riverą (ALFRED MOLINA); opowieść o dwojgu bezkompromisowych artystów i ich lawinowym ataku na świat sztuki lat 30.Chicago

Kliknij aby powiększyć

Chicago

Reżyseria: Rob Marshall

Występują:
Roxie Hart – Renee Zellweger
Velma Kelly – Catherine Zeta- Jones
Billy Flynn – Richard Gere
Mary Sunshine – Christine Baranski
Matron ‘Mama’ Morton – Queen Latifah

Produkcja: Niemcy / USA

 

Roxie Hart (Renee Zellweger), niewinna dziewczyna, która wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca jest olśniona możliwościami, które zdaje się obiecywać miasto wiatrów. Jedynym marzeniem Roxie jest pójść w ślady Velmy Kelly - gwiazdy wodewillu. Marzenie Roxie wydaje się bliskie spełnienia gdy, nieoczekiwanie, obie damy lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw. Podczas kiedy Roxie przebywa w więzieniu, znany adwokat Billy Flynn zgadza się na podjęcie jej sprawy i pokierowaniem jej kariery za godziwym wynagrodzeniem. Roxie rozkwita pod okiem swojego mentora, ale sprytna panna Kelly szykuje dla naszej bohaterki niespodziankę...Klątwa Skorpiona ( The Curse of the Jade Scorpion)

Kliknij aby powiększyć

Klątwa Skorpiona (The Curse of the Jade Scorpion)

Reżyseria: Woody Allen

Występują:
CW Briggs – Woody Allen
Chris Maruder – Dan Aykroyd
Betty Ann Fitzgerald – Helen Hunt
Laura Kensington – Charlize Theron

Produkcja: Niemcy / USA

 

Allen występuje w roli CW Briggsa, najlepszego nowojorskiego detektywa ubezpieczeniowego lat 40. - a przynajmniej tak przedstawia się Betty Ann Fitzgerald (Helen Hunt), która jest nowym ekspertem do spraw efektywności w jego firmie. Briggs jest przekonany, że potrafi rozpracować każde oszustwo ubezpieczeniowe, ponieważ potrafi myśleć jak złodziej. Teraz dzięki hipnotycznym mocom figurki skorpiona, naprawdę staje się złodziejem.Asterix na olimpiadzie (Asterix at the Olympic Games)

Kliknij aby powiększyć

Asterix na olimpiadzie (Asterix at the Olympic Games)

Reżyseria: Frédéric Forestier, Thomas Langmann

Występują:
Asterix – Clovis Cornillac
Obelix – Gerard Depardieu
Juliusz Cezar – Alain Delon
Irina – Vanessa Hessler

Produkcja: Belgia / Francja / Hiszpania / Niemcy / Włochy

 

W czasie Igrzysk Olimpijskich Brutus, przybrany syna Cezara, będzie walczył o serce pięknej księżniczki Iriny. Iriną zauroczony jest również jeden z Galów – Romantix. Jego przyjaciele, na czele z Asterixem z Obelixem zrobią wszystko, by pokonać Brutusa. Podstępny Brutus chce jednak osiągnąć jeszcze jeden cel, a jego intryga nie ma nic wspólnego ze szlachetną ideą olimpijską...A właśnie, że tak! (Because I Said So)

Kliknij aby powiększyć

A właśnie, że tak! (Because I Said So)

Reżyseria: Michael Lehmann

Występują:
Daphne – Diane Keaton
Milly – Mandy Moore
Johnny – Gabriel Macht
Jason – Tom Everest Scott
Maggie – Lauren Graham

Produkcja: USA

 

Diane Keaton jako nadopiekuńcza matka, która aby uchronić najmłodszą córkę (Mandy Moore) przed popełnieniem tych samych co ona błędów, usiłuje zeswatać ją z odpowiednim mężczyzną.Iluzjonista (The Illusionist)

Kliknij aby powiększyć

Iluzjonista (The Illusionist)

Reżyseria: Neil Burger

Występują:
Eisenheim – Edward Horton
Księżniczka Sophie – Jessica Biel
Inspektor Uhl – Paul Giamatti


Produkcja: Czechy / USA

 

Człowiek znikąd - Eisenheim, wystawia w Wiedniu zdumiewające spektakle, które wzbudzają sensację i plotki o jego nadprzyrodzonych zdolnościach. Wkrótce zaczyna się nim interesować jeden z najbardziej wpływowych ludzi Europy, pretendent do tronu - Książę Leopold. Pewien, że iluzjonista jest jedynie sprawnym kuglarzem, książę zjawia się na jednym z przedstawień Eisenheima, by zdemaskować go w trakcie występu. Na scenę, do asystowania iluzjoniście, wysyła swą piękną narzeczoną, Sophie... od tego momentu nic już nie jest tym, czym się wydaje... Jak daleko może się posunąć mężczyzna, by odzyskać miłość kobiety? Czy talent magika wystarczy by przekroczyć granicę między życiem i śmiercią?Asterix i Obelix: Misja Kleopatra ( Asterix & Obelix: Mission Cleopatra)

Kliknij aby powiększyć

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (Asterix & Obelix: Mission Cleopatra)

Reżyseria: Alain Chabat

Występują:
Kleopatra – Monica Bellucci
Asterix – Christian Clavier
Obelix – Gerard Depardieu
Numernabis – Jamel Debbouze
Marnypopis – Gerard Darmon
Juliusz Cezar – Alain Chabat

Produkcja: Francja / Niemcy

 

Jest rok LII czyli 52. przed narodzeniem Chrystusa. Galia jeszcze nie cała jest podbita przez Rzym. Za to Egipt, w tym czasie rządzony przez Kleopatrę (tę z nosem), znajduje się już pod jarzmem Imperium Rzymskiego. Piękna i dumna królowa poirytowana ciągłymi uwagami Cezara na temat rzekomej niższości cywilizacji Egiptu wobec Imperium Romanum, traci cierpliwość i rzuca mu wyzwanie: jeśli w ciągu trzech miesięcy uda się jej na środku pustyni wznieść najwspanialszy na świecie pałac, boski Juliusz Cezar publicznie przyzna, że to Egipcjanie są najpotężniejszym ludem na świecie. Kleopatra powierza wykonanie szalonego projektu Numernabisowi, tryskającemu energią ekstrawaganckiemu architektowi. Jeśli mu się powiedzie, władczyni obsypie go złotem. Jeśli nie – biedak skończy jako śniadanie dla krokodyli.

Numernabis i jego oddany druh skryba Otis wyruszają w podróż do Galii w po­szukiwaniu starego przyjaciela druida Panoramixa i jego słynnego eliksiru, którego do tej pory zażywali tylko niektórzy Galowie. W osiągnięciu celu Numernabisowi przeszkadzają nie tylko potężne legiony Cezara, prowadzone przez groźnego Kajusa Ceplusa, ale również oszustwa niegodziwego, zawistnego Marnypopi­sa, nadwornego archi­tekta Kleopatry, który postanawia za wszelka cenę przeszko­dzić w budowie i odda­niu pa­łacu w wyznaczo­nym terminie. Czy eliksir po­zwoli Numernabisowi i Otisowi przezwyciężyć przeciwności losu i wy­konać zadanie? Mądry Panoramix prosi swych przyjaciół Asterixa, Obelixa i oczywiście, pieska Idefixa, by użyli całej swej pomysłowości, odwagi, siły i humoru i pomogli Numernabisowi na czas wybudować pałac...Za jakie grzechy (New in Town)

Kliknij aby powiększyć

Za jakie grzechy (New in Town)

Reżyseria: Jonas Elmer

Występują:
Lucy Hill – Renee Zellweger
Blanche Gunderson – Siobhan Fallon
Natalie – Rashida Jones
Ted Mitchell – Harry Connick Jr.

Produkcja: USA

 

Przebojowa i atrakcyjna Lucy Hill (Renee Zellweger) jest ambitnym pracownikiem dużej firmy w Miami. Bogate życie zawodowe i regularny awans jest dla niej celem, który chce osiągnąć za wszelka cenę. Pewnego dnia, nie wiedząc w co się pakuje, bez namysłu przyjmuje kolejne służbowe polecenie mające być stumilowym krokiem w jej karierze. Tymczasem, atrakcyjne z pozoru wyzwanie, okazuje się zwykłą reorganizacją małego zakładu przemysłowego w… Minnesocie. Przeprowadzka z tętniącej życiem Florydy na prowincję całkowicie wywraca do góry nogami jej dotychczasowy styl życia i wciąga w szereg niekończących się wpadek i tarapatów.Coco Chanel (Coco before Chanel)

Kliknij aby powiększyć

Coco Chanel (Coco before Chanel)

Reżyseria: Anne Fontanie

Występują:
Coco Chanel – Audrey Tautom
Arthur Capel – Aleksandro Nivola
Gabrielle – Marie Gillain

Produkcja: Francja

 

Fascynujący portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej "diablicy o ludzkich pragnieniach". To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele.